ŠVP Jdeme společně, jdeme spolu

Je nový ŠVP platný od 01.09.2022, podle kterého se ve školním roce 2022/2023 vyučuje ve všech běžných třídách v souladu s vizí...

JDEME SPOLEČNĚ, JDEME SPOLU

…za objevováním, poznáním, věděním, přátelstvím, dobrodružstvím. Jdeme – nestojíme ani nepřešlapujeme na místě, jdeme – cestou, která má svůj začátek i konec, která sama o sobě může být cílem a která může mít také rozcestí, odbočky, zatáčky a zákruty… Ano, i takové cesty někdy jsou, ale pokud půjdeme nejen společně, ale především spolu – pedagogové, žáci a rodiče – vše zvládneme. A z cesty, která zpočátku mohla někomu připadat dlouhá a obtížná, se stane pestrobarevné dobrodružství plné kamarádství, zábavy a objevování.

Na konci této cesty bychom rádi viděli absolventa TYRŠOVKY, který má kvalitní všeobecné znalosti, aktivně ovládá anglický jazyk a zvládá základy dalšího cizího jazyka, dokáže funkčně využívat ICT technologie a zároveň ví o nástrahách virtuálního světa, zvládá mezilidskou komunikaci i vlastní sebeprezentaci, dokáže kriticky pracovat s informacemi, orientuje se v problematice finanční gramotnosti i globalizované společnosti a vnímá ochranu životního prostředí jako nezbytnou součást života na Zemi. To vše s ohledem na každého jednotlivého žáka a s respektem k jeho individuálním možnostem, schopnostem a potřebám.

Věříme, že školní vzdělávací program Jdeme společně, jdeme spolu se stane ❤ naší Tyršovky! Čeká nás dlouhá cesta, ale společně to zvládneme!