Odklad docházky

JAK ŽÁDAT O ODKLAD? 

odklad povinné školní docházky je možné žádat nejpozději v den zápisu, tj. nejpozději do 30.4.2024. 

CO MUSÍTE ŠKOLE DOLOŽIT?

K žádosti o odklad povinné školní docházky, kterou najdete v příloze, se musí doložit doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa – tyto dokumenty lze k žádosti doložit dodatečně.

Žádost o odklad povinné školní docházky a doporučující posouzení příslušného školského poradenského zařízení a odborného lékaře nebo klinického psychologa  lze do školy doručit:

  • osobně,
  • datovou schránkou,
  • poštou,
  • do schránky školy.

 

Má-li Vaše dítě udělen odklad, lze zvážit zařazení do přípravné třídy, kterou ve školním roce 2024/2025 plánujeme otevřít na pracovišti Komenského.

MATEŘSKÁ ŠKOLA, NEBO PŘÍPRAVNÁ TŘÍDA?

V přípravné třídě základní školy se mohou vzdělávat děti, u kterých je předpoklad, že zařazení do přípravné třídy vyrovná jejich vývoj a kterým byl současně povolen odklad povinné školní docházky. Přípravné třídy nesuplují činnost mateřské školy, ale naopak pomáhají vyrovnat vývoj těch dětí, které mají z jakéhokoliv důvodu odklad povinné školní docházky. Více informací zde:  https://www.tyrsovkakurim.cz/pro-zaky-a-rodice/pro-predskolaky/pripravna-trida/.

 

Jakékoliv dotazy k zápisu rádi zodpovíme na mailu skola@tyrsovkakurim.czRádi odpovíme, vysvětlíme, upřesníme.

Těšíme se na Vás a Vaše děti.

 

 


Dokumenty ke stažení (kliknutím stáhnete uvedený dokument)