CÍTÍTE SE SAMI? POMOC NABÍZÍ NAŠE PANÍ PSYCHOLOŽKA I PROJEKT "ZŮSTAŇ NAD VLIVEM"

Milí žáci a žákyně, milí rodiče,

dovolujeme si jen připomenout, že je Vám stále k dispozici v případě potřeby naše paní psycholožka dr. Irena Ocetková,  a to každý pracovní den od 9:00 do 15:00 h na čísle 702 233 899.

Dále bychom Vás rádi informovali o projektu Zůstaň nad vlivem, který slouží jako celostátní informační kampaň o závislostech. Nyní je jejím hlavním zájmem prevence v době koronaviru s vědomím, že celá situace je pro děti obzvláště náročná. V karanténě a bez možnosti návštěvy svých kamarádů nebo spolužáků můžou děti snadno zklouznout do úzkostí a závislosti na PC anebo telefonu.

Na sociálních sítích (facebook, instagram) jsou příspěvky o tématech:

- nuda, a jak s ní pracovat

- málo sociálních kontaktů, úzkosti a deprese

- hraní her na PC, závislost na telefonu/sociálních sítích

- zhoršování situace v nefunkčních rodinách (domácí násilí, sebepoškozování)

- nedodržování bežného režimu (ponocování, spaní do oběda)

- a další...

Zároveň vydávají příspěvky na blogu Zůstaň nad vlivem. Poslední z nich se týkal tématu, jak přežít karanténu. Další budou následovat.