Zpráva z LVK - z bláta do Ladovské zimy!

Tak i druhý lyžák už je za námi a nezbývá nám než se za ním ohlédnout.

Počasí nám opět příliš nepřálo. V neděli nás v Čenkovicích uvítal déšť, který bohužel trval až do úterního rána. Pondělní program jsme proto museli upravit. Žáci zhlédli video s celou metodikou lyžování, probrali s instruktory pravidla FIS, zahráli si pár soutěží a dopoledne tak uteklo. Po obědě jsem zkusili jít ven přesto, že stále pršelo - šli jsme se provětrat na téměř holý svah. Večer byla velice zajímavá, poučná, ale i velmi vtipná přednáška s pracovníkem horské služby.

V úterý už jsme to riskli a šli na svah s lyžemi. Skupiny A a B vyjely na dvousedačce na Bukovou horu, skupina C zůstala dole jezdit na laně a trénovala základy na lyžích. Odpoledne začalo sněžit, a tak už byly podmínky pro lyžování příznivější. Skupiny A a C se vydaly na druhou stranu na Červenou vodu a začátečníci mezitím v Čenkovicích udělali tak obrovský pokrok, že téměř všichni vyjeli ve středu ráno nahoru na kopec a lyžovali celé dopoledne spolu s ostatními.

Odpoledne nás čekal výlet na Dolní Moravu, který nám zkomplikoval silný vítr. Nejen že jsme málem z Čenkovic přes Suchý vrch málem nevyjeli, ale cestou jsme zjistili, že je lanovka i Stezka v oblacích mimo provoz, a tak následoval opět náhradní program. Děti se i tak vyřádily na Dolní Moravě na sněhu, zašly se zahřát na čaj, horkou čokoládu, hranolky atd. Večer si žáci zasoutěžili v tzv. "hospodském kvízu", ve kterém byly okruhy otázek  na téma: aktuality, vlajky, města z ptačí perspektivy, osobnosti, zimní filmy a pohádky, Orlické hory a okolí LVK.

Čtvrtek už byl ve znamení trénování na slalom, kterého se zúčastnili i začátečníci, kteří v úterý stáli poprvé na lyžích a který se uskutečnil odpoledne - a ještě ke všemu v maskách. Viděli jsme Pikachu, Robina, slepici, jednorožce, stromeček, čertíky, kovboje, indiána, kosmonauta a spousty dalších. :-) Večer měli žáci diskotéku spolu se školou, která byla na hotelu s námi.

V pátek ráno jsme se ještě naposledy vydali na zasněžené sjezdovky. Všichni žáci jezdili a nebáli se i přesto, že nebylo kvůli mlze téměř vidět, dokonce jsme zkusili i živí slalom a všechny to moc bavilo.

LVK splnil svůj účel, neboť všichni účastníci vylepšili své lyžařské dovednosti. Ze začátečníků se stali mírně pokročilí lyžaři a za všech ostatních zdatnější. Přestože nám počasí příliš nepřálo, všichni si užili týden plný her, soutěží, kvízů, zábavy a krásného horského prostředí.

Mrkněte pro více fotek sem: https://tyrsovkakurim.rajce.idnes.cz/LVK_._turnus_unor/.