ZAČÍNÁ KUŘIMSKÁ ŠKOLNÍ LIGA MINIHÁZENÉ

5/11/2019

Město Kuřim každoročně organizuje regionální školní ligu miniházené s podporou Českého svazu házené a oddílu házené Sportovního klubu Kuřim. Několik stovek dětí i letos nachází radost z oblíbené míčové hry.

Formát soutěže pro ročník 2019 - 2020 je stejný jako v předchozích letech a hracím dnem zůstává pátek dopoledne od 8 do 12 hodin. První termín je 22. listopadu. Soutěž pak každoročně vrcholí finálovým turnajem na jaře.

Tradice od roku 2011

První ročník Kuřimské školní ligy začal v roce 2011. Jeho prvními účastníky byly ZŠ Kuřim Tyršova, ZŠ Kuřim Jungmannova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Drásov a ZŠ Čebín. Ve třetím ročníku přibyly školy z Tišnova a Lelekovic. Ve 4. ročníku se zapojila dokonce základní škola z Dolních Louček, vzdálených třicet kilometrů od Kuřimi. V roce 2018 se do soutěže připojila také brněnská ZŠ Husova. Nejlepší týmy pak postupovaly do meziregionální ligy, která svedla proti sobě družstva z Kuřimské školní ligy proti nejlepším týmům z kraje Vysočiny.

Všechny zápasy probíhaly dříve v kuřimské nafukovací hale, ale od září 2018 se všechny turnaje konají v nové kuřimské sportovní hale, kde lze hrát na 3 hřištích miniházené současně a nové podmínky dávají více prostoru.

Děvčata v samostatné soutěži

Jako novinka ročníku 2018 - 2019 bylo rozšíření školní ligy o čistě dívčí týmy. Dívčí týmy postavily školy ZŠ Tyršova, ZŠ Lipůvka, ZŠ Husova Brno a ZŠ Dolní Loučky, letos nově také ZŠ Jungmannova. Počet dívek zapojených do ligy rok od roku roste a pořadatelé jsou rádi, že podařilo pro holky uspořádat samostatnou soutěž u ročníků 3. - 4. tříd. U menších dětí z 1. a 2. tříd zůstává kategorie smíšená (holky a kluci dohromady).

Obhajovat prvenství budou kluci z Jungmannky a děvčata z Tyršovky. Celkem se bude účastnit 22 družstev. Prvním kolem zahajuje ročník 2019 - 2020 již v pátek 22. listopadu a nejen kuřimské děti u toho určitě nebudou chybět.