VOLBY DO ŠKOLSKÉ RADY - KANDIDÁTNÍ LISTINA Z ŘAD ZÁKONNÝCH ZÁSTUPCŮ

OZNÁMENÍ O KONÁNÍ VOLEB DO ŠKOLSKÉ RADY

Vážení rodiče,

MŠMT dříve vydalo opatření obecné povahy (viz příloha), kterým prodlužuje funkční období členů školských rad základních, středních a vyšších odborných škol. Týká se to těch členů, u nichž by jejich funkční období skončilo v době od 29. 10. 2020 do 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu. V takovém případě se funkční období prodlužuje tak, že jim skončí uplynutím 3 měsíců ode dne skončení nouzového stavu.

V případě naší školy bylo toto opatření uplatněno, stávajícím členům školské rady tak skončí funkční období 11. 07. 2021 a současně vznikly podmínky pro konání voleb.

Samotné volby by se měly konat 20. 05. 2021 od 7:30 hod. do 17:00 hod. v budově školy na ulici Tyršova.

První schůze nově zvolené školské rady by byla svolána ještě do konce června tak, aby rada mohla během posledních dnů v srpnu, jak bývá obvyklé, již aktivně jednat.

Níže je kandidátní listina z řad zákonných zástupců žáků s krátkým představením jednotlivých kandidátů/kandidátek.

KANDIDÁTI/KANDIDÁTKY (DLE ABECEDNÍHO POŘADÍ)

1.  ING. DARJA HALVOVÁ

Vystudovala ekonomii a profesně se věnovala personalistice a marketingu. V současné době je na mateřské dovolené se třetím synem. Čtrnáctým rokem organizuje v Kuřimi různé volnočasové aktivity – drakiády, cyklozávody, vánoční zpívání nebo výtvarné dílny. Před několika lety přinesla do Kuřimi myšlenku zapojit se do akce "Ukliďme Česko" a každoročně ji organizuje.

2.  LUCIE HORÁKOVÁ

Jmenuji se Lucie Horáková a na ZŠ Tyršova mám 2 syny. Je mi 41 let, původním povoláním jsem zdravotní sestra. Nyní již 4 rokem pracuji na této škole jako asistentka pedagoga a vychovatelka ve školní družině. Změna profese a další vzdělávání mi umožnilo nejen inspirativní a radostné chvíle s dětmi, ale především spolupodílet se přímo na zlepšování možností jejich rozvoje i prostředí, ve kterém prožívají nemalý kus svého života.

3.  MONIKA MEDKOVÁ

Jmenuji se Monika Medková, na ZŠ Tyršova jsem chodila osm let a nyní mám na této škole své dvě děti. Snažím se podporovat činnost školy. Jsem přátelská, komunikativní, spolehlivá a již mám zkušenost s působením ve školské radě. Ráda bych v práci v radě pokračovala i v dalším období.

4.  RICHARD VÁCLAVÍK

Jmenuji se Richard Václavík, narodil jsem se v Ostravě a do Kuřimi jsem se společně se svými dětmi přestěhoval asi před pěti lety. Jsem tedy samoživitel a otec svých dvou zlatíček Nelči a Natyho, kteří zároveň navštěvují naši ZŠ Tyršovka. Vystudoval jsem stavební průmyslovku a v současné době jsem se opět rozhodl studovat na VŠ. Pracuji jako manažer prodeje stavebních doplňků. Do rady školy bych mohl díky svým zkušenostem vnést třeba nové pohledy a názory a třeba i čerstvý vítr.

5.  LIBUŠE ZEJDOVÁ

Na naší ZŠ mám dva syny a chtěla bych přispět k jejímu rozkvětu, aby byla co nejvíce kvalitním místem pro přípravu našich dětí na život. Jako personalista pracuji v oblasti rozvoje, vzdělávání a motivace dospělých a vím, že pro nejefektivnější vstřebávání vědomostí mozkem je třeba v každém věku pracovat s vnitřní motivací, smysluplností nové látky a psychologickým bezpečím bez metod cukru a biče, jimiž jsou bezesporu tradiční známkování a hrozby zkoušení či testů na čas. Jsem zastáncem partnerské respektující komunikace v rodině i ve škole, což vede k vlastní odpovědnosti. Chtěla bych tedy na naší škole přispět k tomu, aby kantoři měli dostatečnou podporu a nástroje pro to, aby nám rodičům pomohli naše děti připravit do života co nejlépe.

Hana Kočevová, ředitelka školy