Tyršovka postoupila do republikového finále v házené

V pondělí 8. 4. se žáci 6. a 7. ročníků zúčastnili krajského kola Novinářského kalamáře, který pořádal Jihomoravský svaz házené spolu s AŠSK. Krajského kola se zúčastnilo 5 týmů (ZŠ Tyršova Kuřim, ZŠ Újezd u Brna, ZŠ V. Menšíka Ivančiče, ZŠ Horní Brno a ZŠ a MŠ Dolní Kounice).

Naši žáci bez problémů zdolali týmy ZŠ Horní Brno (10:3), ZŠ Ivančice (12:7), ZŠ Dolní Kounice (16:4).

V posledním zápase, boji o 1. místo a o postup do celorepublikového finále, je čekalo družstvo ZŠ Újezd U Brna - loňského vítěze celého turnaje, kteří si tím zajistili postup do letošního finále automaticky. Zápas byl téměř do konce neustále vyrovnaný, ale naši žáci nebyli kompletní a tak neměli nikoho na střídání, hráli na krev, což se projevilo ke konci zápasu, kdy už jim docházely síly a podlehli tak loňským vítězům o 5 branek (9:14).

Přesto, že se naši žáci umístili na 2. místě, díky automatickému postupu loňských vítězů, postupují i oni dál do celorepublikového finále, jako druhý zástupce Jihomoravského kraje.

Turnaje se zúčastnila i naše děvčata, která skončila také na 2. místě, ale za Jihomoravský kraj postoupilo pouze jedno dívčí družstvo.

Holky porazily týmy Újezd u Brna (7:5), ZŠ Strážnice (11:8), pouze s vítězkami z Ivančic prohrály 5:10.

Republikové finále se uskuteční 22. 5. - 24. 5. ve Velké Bystřici, tak držíme pěsti a přejeme chlapcům hodně štěstí a sil v turnaji!

Mgr. Markéta Pospíšilová