PODĚKOVÁNÍ ŘEDITELKY TYRŠOVKY ZA UPLYNULÝ ŠKOLNÍ ROK A PŘÁNÍ PĚKNÝCH PRÁZDNIN

Skončilo nám pololetí, ve kterém bylo všechno jinak. Učitelé opustili své katedry a byli usazeni za počítače, mnozí rodiče zůstali doma a věnovali se svým dětem plnícím povinnou školní docházku a všichni jsme byli nuceni se naučit spoustu nových dovedností a reagovat na neustále se měnící podmínky a požadavky. Upřímně, naše školství na distanční výuku připraveno nebylo, byli jsme hozeni do vody a bez jasných instrukcí a podpory nuceni plavat. Rodiče a děti na tom byli stejně. V mnoha rodinách se řešilo technické zabezpečení či internetové připojení, časové možnosti dětí i rodičů, sdílení počítačů a mnoho jiných nástrah vzdělávání na dálku.

Pokud by snad mělo nastat „někdy příště“, věřím, že už budeme lépe připraveni, budeme vědět, že je nutné nastavit jasná pravidla pro všechny a hned od začátku a podrobně informovat zákonné zástupce. K tomu nám napomůže nejen zavedení ŠKOLY ONLINE, ale také průběžná příprava a školení pedagogů.

Ráda bych touto cestou poděkovala všem pedagogickým i nepedagogickým zaměstnancům školy za zvládnutí velmi obtížné práce ve velmi obtížných podmínkách, všem rodičům, babičkám, dědečkům a dalším rodinným příslušníkům i přátelům, kteří se ze dne na den stali učiteli, a všem dětem, které byly z ničeho nic vytrženy ze svého běžného života a vhozeny do takřka virtuálního světa. Mé díky vám všem.

Závěrem bych ráda popřála všem pěkné a poklidné léto. A deváťákům pak především hodně štěstí v nové životní etapě. Držte se, mějte se a opatrujte se!

Těšíme se na setkání v novém „normálním“ školním roce.

Mgr. Bc. Hana Kočevová, ředitelka školy