MALÁ REKAPITULACE PRÁCE V UČEBNÁCH A DV

Za sebou máme 14 dní distanční výuky... A proto bych si dovolila malé shrnutí.

Po zkušenostech z jara jsme se snažili na případnou další vlnu připravit a snahou bylo, aby výuka probíhala přes Google učebny nejen na 2. stupni (kde se využití GU opravdu osvědčilo), ale také na 1. stupni. A to se díky Vám všem podařilo. Podíváme-li se na přehledy z G Suite, uvidíme, že se zdvojnásobil počet aktivních kurzů, tj. učeben. A že registujeme 407 aktivních účtů působích na naší doméně. K tomu musíme ale připočítat ještě 153 účtů, přes které se logují děti 1. až 3. tříd. Nikdy bychom v to nevěřili, ale podařilo se nám do učeben dostat téměř 100 % žáků. Mimo učebny máme nyní jen 5 dětí, kterým se snažíme pomáhat zcela individuálně. V učebnách jsou aktivní nyní i děti, kterým jsme zapůjčili notebooky, a to je radost.

Všichni jsme v tom společně, všichni děláme maximum, abychom nástrahy distanční výuky zvládli a neposlušnou techniky zkrotili. A za to všem patří velký dík! Máte-li jakékoliv připomínky, rady, nápady... napište nám.

Jak bude vypadat výuka od 2.11.2020, Vás budeme, jakmile vláda rozhodne, informovat. Určitě ale nyní, po zpětné vazbě rodičů i dětí, zvažujeme u nejmenších žáčků přidat dělené hodiny tak, aby paní učitelky mohly s dětmi pracovat více individuálně. (Ono učit číst a psát přes meet je opravdu náročné.)

Za celou Tyršovku Zuzana Stolarská, koordinátorka distanční výuky na škole