Anglicky napříč Kanadou a na Aljašku

V úterý 18. prosince zavítal opět na naši školu učitel a cestovatel pan Karel Kocůrek. Celkem již počtvrté jsme se tak mohli podívat na místa, která pan Kocůrek osobně navštívil, natočil tam zajímavá videa a nafotil spoustu krásných fotografií.

Tentokrát jsme procestovali Kanadu, podívali  se do měst Toronto, Calgary a Vancouver. Mohli jsme obdivovat nádheru Niagarských vodopádů, průzračně čistou vodu, rozmanitou flóru a faunu v národních parcích Skalistých hor a hlavně v Yukonu. Dozvěděli jsme se i o životě obyčejných lidí a indiánských kmenů. Na závěr jsme se přesunuli ještě na Aljašku.

Přednášku si poslechli žáci 7. ročníků kombinovaně česky a anglicky, v 8. a 9. ročnících bylo povídání už pouze anglicky. Informace, které jsme vyslechli, byly poutavé a některé nenajdete ani v turistickém průvodci. Už se těšíme, co pro nás tento cestovatel nachystá příště.

Mgr. Ilona Eklová